Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data02/virt28344/domeenid/www.edra.ee/htdocs/wp-content/themes/entermag/entermag.template#template on line 43
05/12/2022

Estonian Drag Racing Association

Drag Racing – sports that takes more than one ball …

Top Fuel Super Twin tuleb Eestisse

Vesa Lipponen
Vesa Lipponen

Märtsi teisel nädalavahetusel, 11-13 märtsil saab motomessil Motoexotika 2016 esmakordselt Eestis näha ehtsat Top Fuel Super Twin mootorratast.

 

Maailma kiiremate mootorrataste klassi kuuluva masina toob eestlastele vaatamiseks soomlane Vesa Lipponen, kes on samal rattal ühel korral saavutanud ka FIM European Championship sarjas 3-nda koha. Edasi on mees võtnud osa üksikutest võistlustest Skandinaavias, kuid tervet hooaega kaasa sõita pole õnnestunud.

Nitometaanil töötav mootorratas on võimeline veerandmiilisel distantsil saavutama kiiruse üle 380 km/h, läbides võistlusmaa vähem, kui 7 sekundiga. 2,7 liitrine V-Twin mootor neelab ühe sõiduga umbes 20 liitrit kütust, tekitades kõikidele nitometaani põletavatele mootoritele omast unustamatut värinat ja müra. Masin on täielikult ise ehitatud. Ainult esihark kuulus kunagi ühele tehasest välja tulnud Suzukile. Mootorratta hinnaks, nullist ehitades, võib olla kokku umbes 80 000 eurot.

Saabuval hooajal plaanib Vesa kaasa sõita terve EDRS Pro Nordic Motorcicle Drag Racing Chamopnship sarja.

Koos supervõimsa kiirendusrattaga on Motoexotika 2016 messile minemas ka Estonian Drag Racing Association, kelle boksis saab näha ka kahte Eestis kiirendussõiduks kasutatavat kaherattalist. Oma võistlusmootorrattad on vaatamiseks välja toonud Eesti Street Bike klassi hall kardinal, kolmekordne Eesti meister Erko Poska, kes eelmisel hooajal kihutas kokkuvõttes välja oma klassis teise koha. Erko on oma, BMW S1000RR-iga välja sõitnud parima aja 10.0 sek. Teiseks Eesti radadelt tuntud vaatamisväärsuseks on Nils Lauri Kawasaki ZX12R Turbo, mis hoiab juba teist hooaega enda käes ka Eesti rahvuslikku rekordit. Rekordiks on 8.742 sekundit. Sama mootorratas on korra sõitnud 8.634 sek, kiirusega 279 km/h, kuid rekordiks kinnitamisest jäi puudu vaid nn. back-up, ehk samaväärne kordussõit.

Lisaks kiirendustsiklite vaatamisele, on võimalik tutvuda Eesti ning muu maailma kiirendusspordiga, mängida reaktsioonimängu ning tunda ennast mõnusalt Baltikumi ja põhjamaade kiiremate mootorrataste keskel.

Eesti Kiirenduse Meistrivõistluste ja Eesti kiirenduse Karikasaja hooaeg algab sellel aastal 4. juunil Tartus. Tavapärane vana Raadi sõjaväelennuväli on vahetatud välja üldkasutatava tee vastu. Võistlus peetakse Tartu linna piiril, Räpina maanteel linnast väljuval teepoolel. Sellise muutusega püütakse rajale meelitada rohkem tänavaautosid ning mootorrattaid ning samas on see hea koht tuua kiirendussport taas rahvale lähemale.
Kogu infot kiirendusspordi ning saabuvate võistluste kohta jagavad EDRA inimesed messil Motoexotika 2016. Astu aga julgelt ligi.

Lisainfo messi kohta: KLIKI SIIN