29/09/2022

Estonian Drag Racing Association

Drag Racing – sports that takes more than one ball …

Toimus EDRA Nationals 2015

Pille piltKiltsi lennuväljal toimud mai esimesel nädalavahetusel Eesti ja Läti kiirenduse meistrivõistluste avaetapp. Võistlemas oli kokku 72 autot ja mootorratast Eestist, Lätist ja Leedust. 
Kiirenduse hooaja avaetapil võistlesid Balti riikide kiirendajad Eesti ja Läti meistrivõistluste arvestuses. Võimsaim klass oli outlaw, milles enamus osalejaid tegid veel garaažis auto kallal ehitustöid ja nii jõudiski selle klassi starti vaid üks võistleja, Reino Poom. Sellegipoolest tasus tema sõite oodata ja vaadata, sest just tema sõitis võistluspäeva kiireima aja. Kui kvalifikatsioonisõitudes jäi tema parimaks ajaks 10,48 sekundit, siis oli selge, et selline tulemus võistlejat ei rahulda, sest tegemist on Eesti rekordiomanikuga. Finaalsõitude ajaks oli ta seadistanud oma autot veelgi ning ka päike oli rajakatet päeva jooksul piisavalt soojendanud, et õhtul sõita kiiremini. Nii sõitiski ta finaalsõidus soolona 8,424 sekundit. Auto heast seadistusest annab aimu see, et Poom lasi pidurdusvarju välja juba tükk maad enne finišit.
Võimsuselt järgmine klass on super comp, kus sõidetakse veerand miili veidi üle 9 sekundi. Ka selle klassi võistlejad peavad pingsalt jälgima raja seisukorda ning seadistama autot nii, et rehvidel oleks võimalik hea haarduvus. Super comp klassi võitis Lauri Soots. Tema põhikonkurendi Mati Põllu autot vaevasid tehnilised probleemid, ent ta suutis siiski võistluse lõpuni sõita ka streikiva mootoriga.
Kõige rohkem osalejaid oli tänavaautode klassides Street A ja Street B, kus võistles kokku 26 võistlejat. Võimsamas tänavaklassis võitis Kaido Reisser tänavasõiduks sobiliku Audi-ga. Vähem võimsa tänavasõidu autode klassi võitis Tarvo Järv Mitsubishi Evo X-ga, edestades lätlase Rolands Ozolinsi Honda Jazzi.
Tõenäoliselt kõige rõõmsam võidu üle on 16-aastane Marcel David Tõeleid, kes osales juunioride klassis. Eelmisel aastal kiirendusvõistlustel osalemist proovinud Tõeleid on rajal ka sel aastal ning tänavu on tal kaks noort konkurenti. Tõeleid pani juba esimesel etapil maksma oma eelmise aasta kogemused ning noppis võidu uute tulijate Dan Siimsoni ja Jako Allika ees.
Võistlusklasside parimad:
Junior Bracket
1. Marcel David Tõeleid
2. Dan Siimson
Outlaw
1. Reino Poom
Super comp
1. Lauri Soots
2. Mati Põld
Street modified
1. Kristo Luhaäär
2. Jevgenijs Bickovs
Sportsman ET
1. Ago Kravets
2. Delvis Siimson
Street A
1. Tarvo Järv
2. Rolands Ozolins
Street B
1. Kaido Reisser
2. Toomas Tuuling
Streetbike
1. Raine Lemvald
2. Martin Veedler
EDRA meeskond tänab kõiki osalejaid, pealtvaatajaid ja koostööpartnereid!