Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data02/virt28344/domeenid/www.edra.ee/htdocs/wp-content/themes/entermag/entermag.template#template on line 43
05/12/2022

Estonian Drag Racing Association

Drag Racing – sports that takes more than one ball …

Kes saab Eesti meistriks? vol.2

PB ja SB

Võtsime enne viimast Eesti meistrivõistluste etappi kiirenduses ühendust Streetbike ja Probike klassi võistlejatega, et uurida kuidas nad on rahul oma senise võistlushooajaga ning mida ootavad viimaselt võistluselt.

Streetbike ehk tänavatsiklite klassi liidri Erko Poska sõnul võib ta hooajaga rahule jääda kuna ratas on hästi vastu pidanud ning näidanud enamvähem ootuspärast kiirust. Kuid seni on jäänud ületamata 10 sekundi piir, mida ta viimasele võistlusele püüdma lähebki. Selle hooaja suurimaks saavutuseks võib lugeda rattaga kokku harjumist, Smashi ja Nightrace võitu ning isikliku rekordi kordamist uuel rattal.

Probike klassi punktiarvestuses on liidripositsioonil ja teistest võimsalt eest ära soomlane Petri Koivuniemi. Petri on ka ainuke selle klassi võistleja, kes on osalenud kõigil etappidel. Vaatamata liidripositsioonile ei ole Petri antud hooajaga rahul kuna pole veel sõitnud aega, mida lootis sõita. Kuid Probike klassis käib tihe rebimine kohtadele kaks kuni kuus, punktivahe on vaid napp 302 punkti. Ehk siis hooaja ülejäänud kaks poodiumikohta otsustab viimane võistlus.

Probike klassi võistlejate kommentaarid käesoleva hooaja ja viimase võistluse kohta:

*Kuidas oled rahul enda senise võistlushooajaga?
Petri Koivuniemi: Ei ole väga rahul, aeg ei ole selline, mis ma ootasin.
Deivid Urbus: Ei ole kahjuks kokkuvõtlikult rahul, kuna mingi elektrooniline probleem on terve hooaeg juba kummitanud ja ei ole olnud võimalik kõikidel võistlustelgi osaleda.
Erki Anto: Hooaeg on ok, kuigi ta on selline poolik, teen ju see aasta seda teise ala kõrvalt. Rattaga ja endaga ei ole eriti rahul – lõpukiirus võik suurem olla ja ise pole trenni teinud.
Nils Laur: Ei ole rahul seniste tulemustega kuna esimestel etappidel ei osalenud suhteliselt ebasobiva ilma tõttu, sõiduk on OK.

*Mis eesmärgid sead viimaseks võistluseks?
Petri: Tulla Eesti meistriks probike klassis.
Deivid: Võita. Isikliku parimaga.
Erki: Põhieesmärgiks endiselt 8 sekundi sisse mahtuda.
Nils: Viimase etapi eesmärgiks on, sobiva ilma korral, eesti rekordi uuendamine, aja eesmärk on 8.5 sek või kiirem

*Kas on plaanis enne viimast võistlust ratta juures midagi muuta?
Petri:
Ei
Deivid: Näiteks korda võiks saada selle tüütu elektrivea pluss jõudu juurde keerata ja võimalusel pneumoshifterit kasutada käiguvahetuseks .
Erki: Rattaga midagi uut teha plaanis pole, kui siis natuke seadega mängida.
Nils: Plaanis on eelmisel etapil alustatud muudatuste lõpuni / toimivaks seadistamine.

*Keda pead viimasel võistlusel enda kõige suuremaks konkurendiks?
Petri:
Erki, Deivid ja Nils.
Deivid: Nils Laur.
Erki: Põhikonkurent on ikka Hr rekordiomanik oma ülikiire rattaga, kuigi nagu viimane võistlus näitab motospordis sellest alati ei piisa.
Nils: Deivid Urbus ja Erki Anto.

*Selle hooaja kõige suurem õnnestumine.
Petri:
Esimene ja teine võistlus
Deivid: Isikliku rekordi parandamine .
Erki: Sain ellikas Petrist jagu
Nils: uus isiklik 60ft rekord ja oma sõiduki seadistamisoskuste paranemine

Punktitabel enne viimast võistlust