Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data02/virt28344/domeenid/www.edra.ee/htdocs/wp-content/themes/entermag/entermag.template#template on line 43
05/12/2022

Estonian Drag Racing Association

Drag Racing – sports that takes more than one ball …

Euroopa meister jäeti viimase etapi punkidest ilma

Tomas Nataas (Photo by: Speedgoup Club Europe)
Thomas Nataas (Photo by: Speedgoup Club Europe)

 

Rahvusvaheline autospordiföderatsioon FIA teatas kolmapäeval, et Euroopa Top Fuel klassi meister Thomas Nataas-i viimasel etapil võidetud punktid tühistatakse, kuna mees põrus võistlusel võetud dopingutestis, kirjutab Eurodragster.com

 

Tühistamisele lähevad Thomas Nataas-i punktid, mille ta teenis septembris, Santa Pod-is toimunud FIA European Finals võistlusel. Peale punktide tühistamise määrati Nataas-ile kaheaastane võistluskeeld. Otsus on võimalik edasi kaevata 21 päeva jooksul.

Nataas tunnistas ise, et oli eelnevalt tarvitanud toidulisandit, mis oli algselt mõeldud üle 40 aastasele ning sisaldas reeglite vastaseid steroide. Mehe sõnul on sellised toudulisandid saadaval kõikjal ning tema viga oli vaid see, et ei lugenud piisavalt tähelepanelikult juures olnud teabelehte. Ka tunnistas Nataas, et on teinud vea ja aktsepteerib tehtud otsust.

FIA amenikud on ka ise öelnud, et keelatud ainete nimekiri on sama pikk, kui telefoniraamat.

Kehtiva punktiarvestuse reeglite järgi säilitab Thomas Nataas piisavalt punkte, et olla endiselt lõppenud hooaja Euroopa meister. Ka toonitab meister, et tema ja Andersen Racing-u poolt varem avaldatud teated võidusõidust kõrvale jäämise kohta, ei ole seotud käesoleva intsidendiga. Nataas on ka andnud mõista, et võib naasta taas rajale peale seda, kui tema võistluskeelu aeg läbi saab.