Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data02/virt28344/domeenid/www.edra.ee/htdocs/wp-content/themes/entermag/entermag.template#template on line 43
05/12/2022

Estonian Drag Racing Association

Drag Racing – sports that takes more than one ball …

Eestlased tegid ilma ka väljaspool koduvabariiki

VKM Racing Team
VKM Racing Team

Möödunud nädalavahetus oli kiirendussportlastele tihedat tegemist täis, kui lisaks meie oma finaalidele ka meie lähinaabruses ja pisut kaugemal peeti mitmeid võistlusi, kus osalesid ja võistid ka eestlased.

Euroopa meistrivõistluste eelviimane etapp leidis aset Rootsis tierp Arena nimelisel kiirendusrajal. Lisaks Euroopa pro klassidele oli võistlusarvetsuses ka hulk nn. sportsmaklasse. Eesti kiirem mees Viljar Mäesepp sõitis klassis Comp Eliminator. Võistluse mõttes Viljaril kõige paremini küll ei läinud, kuna tuli leppida kaotusega juba eliminaatorisõitude teises ringis. Kõige muu poolest oli Viljari nädalavahetus igati korda läinud – auto töötas korralikult ning tuli ka uus isiklik rekord, milleks on 6,63@338km/h.

 

 

 

EDRS Super Comp klassis sõitnud Andres Arnover purustas samuti oma isikliku rekordi ajaga 8.51. Peale eelsõite oli tema tulemuseks kolmas kvalifitseerujakoht ajaga 8.906. Tireshake esimeses eliminaatoriringis saatis ka tema kiiresti pakkima.

arnover

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Venemaa meistrivõistluste etapp Groznõis lõppes eestlase, Riivo Sinijärve võiduga. Kohalikus RWD klassis osalenud Sinijärv sõitis oma GAZ 13 Tšaika Sport kiirendusautol tulemuseks 7,98@281km/h. Kuna Sinijärve näol pole tegemist Venemaa kodanikuga, ei osale ta ka kohalikus punktiarvestuses.

Riivo Sinijärv ja tema GAZ 13, Tšaika Sport
Riivo Sinijärv ja tema GAZ 13, Tšaika Sport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saabuval nädalavahetusel toimub Soomes, Alastaros DRF Finals nimeline Soome meistrivõistluse finaaletapp. Võistlusele on end kirja pannud juba sellised Eesti võistlejad nagu Reino Poom ja Lauri Soots. Mõlemad mehed hakkavad mõõtu võtma Super Pro ET klassis. Hoiame omadele pöialt.