Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data02/virt28344/domeenid/www.edra.ee/htdocs/wp-content/themes/entermag/entermag.template#template on line 43
05/12/2022

Estonian Drag Racing Association

Drag Racing – sports that takes more than one ball …

Eesti noorim kiirendaja tegi Haapsalus reaktsioonis teistele silmad ette

toeleidTänavune kiirendushooaeg on eriline, sest esmakordselt lubati rajale ka noored, alla 18-aastased autospordi huvilised. Oma esimese võistluse on juba kaasa teinud 15-aastane Marcel David Tõeleid, kes näitas üllatavalt head reaktsioonikiirust stardis.

Juuni alguses Haapsalus Kiltsi lennuväljal toimus käesoleva kiirendushooaja avavõistlus. Selle aasta suurimaks uuenduseks oli noorteklassi avamine – alla 12-17-aastased noored said osaleda junior bracket võistlusklassis, kirjutab portaal Läänlane.

Esimese noorkiirendajana asus rajale 15-aastane Marcel David Tõeleid, kes üllatas kõiki, ka iseennast, reaktsioonikiirusega stardis. Eelmisel võistlusel registreeriti kokku ligi 400 starti. Tõeleidi stardikiirus oli 0,03 sekundit, mis oli kõikide startide paremuselt kuues. See on väga muljetavaldav reaktsioonikiirus. Eriti, kui see juhtub juba esimesel võistlusel. „Kindlasti ootan noorteklassi ka teisi võistlejaid. Kuigi üksi sõites saab küll end rahulikult tunda ja alasse sisse elada, aga üksi sõites ei teki võistlusmomenti teistega,“ ütles Eesti esimene ja seni ainus noorkiirendaja. Noored sõidavad tavalisest kiirendusdistantsist pool ehk 1/8 miili, mis on ligikaudu 200 meetrit.

Allikas: Delfi Sport