Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data02/virt28344/domeenid/www.edra.ee/htdocs/wp-content/themes/entermag/entermag.template#template on line 43
05/12/2022

Estonian Drag Racing Association

Drag Racing – sports that takes more than one ball …

Eesti meistrid selgunud

IMG_4162
Foto: Tarvo Oras

Möödunud nädalavahetusel toimusid Haapsalus Kiltsi lennuväljal Eesti Meistrivõistluste viimane (neljas) etapp ning Läti Meistrivõisluste eelviimane etapp kiirendusspordis. Uudisena toimus kiirendusvõistluse raames ka 1km lõppkiirusvõistlus, kus kõik soovijad said oma masina kiiruse teada 1km paigaltstardiga distantsil.

Kohal oli üle 100 võistleja nii Eestist, Lätis kui Leedust. Ilmataat oli seekord heas tujus ning päike säras taevas terve laupäevase päeva ning soojendas nii rada kui üritust nautima tulnud inimesi.

Võistlus algas lõppkiirusvõistluse esimese ringiga, kus sõideti välja juba paljulubavad tulemused. Kohe esimese sõiduga saavutas Tanel Erich oma Nissan 200sx-l kiiruseks 249,08 km/h, mis jäi ka A klassi kiireimaks. B klassis sõitis esimeses voorus Aleksandr Lomeiko oma BMW 325i-l välja paljulubava 293,47 km/h. Lõppkiirusvõistluse teises voorus A klassis enam üllatajaid ei olnud ning esikoha noppis esimese vooru tulemusega Tanel Erich. B klassi teine voor tõi kiiruseparanduse ka seni kiireimale võistlejale Aleksandr Lomeikole ning tema BMW lõplikuks kiiruseks jäi 299,02 km/h. Aleksandr oli selle tulemusega ka B klassi võitja.

Seejärel astusid võistlustulle Eesti Meistrivõistlustest, Eesti Karikasarjast ning Läti Meistrivõistlustest osavõtjad. Rada oli EDRA meeskonna poolt eelnevatel päevadel täiendava rehvi ning liimikihiga kaetud ning puhastatud ning väga hea pidamisega. Rada liimiti korduvalt ka võistluse käigus, et tagada võistlejatele paremad tingimused.

Esimeses ajasõitude voorus sujus kõik plaanipäraselt kuni rajale tuli leedukas Ježij Chmelevskij oma väga kiirel neliveolisel Volkswagen Corradol. Raja lõpuosas kaotas Ježij auto üle kontrolli ning kaldus rajalt välja vasakule heinamaale, kus rullus korduvalt üle katuse. Kiirus finišijoont ületades oli 262,36 km/h. Kohusetundliku sõitjana vastas Ježij sõiduk kõikidele nii kiiretele turvareeglitele ning tänu sellele on ka Ježij hetkel elus ja vaid kergemate vigastustega taastumas. Ježij murdis endal mõlemad käeluud ning sai mõningaid põrutusi.

EDRA Finalsi raja turvameeskond tegutses väga professionaalselt ning stabiliseeris Ježij seisundi ning andis ta üle kiirabile, kes toimetas sõitja haiglasse uuringutele.

Selline nägi Ježij sõiduk välja peale õnnetust:
IMG_1679

Võistluse korraldajad ning kõik kaasvõistlejad soovivad Ježijle kiiret paranemist.

Kui õnnetuses osalenud sõiduk oli teisaldatud jätkus ka võistlus tavapärasel moel ning nii esimene kui teine ajasõitude voor sai lõpuni sõidetud ning finaalid võisid alata.

Finaalid olid väga pingelised nagu ikka tavaks hooaja viimasele võistlusele ning kõik sõitjad andsid endast kõik, et saada poodiumi kõrgeimale astmele. Finaalsõitudes sõitis Lauri Kuriks Pontiac Trans-Amil välja ka päeva kiireima aja – 7,907 ja 277,41 km/h. Oma isiklikke rekordeid uuendasid veel nii mõnedki sõitjad, nagu näiteks Ivo Soldan (Audi 200, 10,232, 212,28 km/h) ja Kristo Luhaäär (Pontiac Firebird, 9,810, 229,16 km/h). Väga kauneid pikki burnoute ning kiiret ja sõdikat sõitu näitas juba teist etappi järjest Randar Kajo oma drifti jaoks ehitatud BMW-l. Lisaks kõigele võttis ta väga kogenud Kristo Luhaääre ees Street Modified klassi võidu. Palju õnne, Randar 🙂

Lõplikud EDRA Finals 2015 tulemused:

Outlaw

I – Lauri Kuriks
II – Reino Poom

Street A

I – Ketlin Semidotski
II – Tarvo Järv

Street B

I – Risto Lutsar
II – Kaur Vähi

Street Modified

I – Randar Kajo
II – Kristo Luhaäär

SuperComp

I – Tauri Berg
II – Lauri Soots

ProBike

I – Nils Laur

StreetBike

I – Erko Poska
II – Simo Siil

SET/PET

I – Kert Orusaar
II – Ago Kravets

Junior Bracket

I – Marcel David Tõeleid
II – Dan Siimson

Nagu mainitud oli tegemist EMV ja Karikasarja viimase etapiga ning seoses sellega selgitati välja ka Eesti meistrid:

Outlaw – Reino Poom

Street A – Tarvo Järv

Sreet B – Kaido Reisser

Street Modified – Kristo Luhaäär

SuperComp – Lauri Soots

ProBike – Deivid Urbus

StreetBike – Martin Veedler

SET/PET – Ago Kravets

Junior Bracket – Dan Siimson

EDRA tänab kordaläinud hooaja eest kõiki sponsoreid, abilisi, meeskonda ning otse loomulikult ka sõitjaid ja pealtvaatajaid, kelleta sellist suurepärast hooaega poleks olnud.

Kohtumiseni uuel hooajal!