Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data02/virt28344/domeenid/www.edra.ee/htdocs/wp-content/themes/entermag/entermag.template#template on line 43
05/12/2022

Estonian Drag Racing Association

Drag Racing – sports that takes more than one ball …

Eesti kiirendushooaeg 2013 kinnitatud

Photo by: Martin Kraus

Eesti Autospordiliidu juures tegutsev Kiirendusvõistluste Alakomitee kinnitas 2013 hooaja võistluskalendri.

Esialgsete plaanide kohaselt, ei toimu alates hooajast 2013 kiirendusvõistlusi, ega muid mootorispordi üritusi, endisel Raadi sõjaväelennuväljal. Sellise otsuse põhjustas alanud Eesti Rahva Muuseumi ehitus ning Lennuväljal paikneva Raadi Autoturu kolimine, praeguse võistlusraja kohale. Küll aga käivad läbirääkimised autoturu esindajatega, võimaluse üle, korraldada vähemalt üks 1/8 miili võistlus Raadil. Läbirääkimiste tulemused ja Tartu etapi toimumine, otsustatakse 2013 aasta esimestel nädalatel.

Kinnitatud Eesti võistluskalender hooajaks 2013 on järmine:

*EMV I etapp ja Läti MV III etapp – 15.-16. juuni, EDRA Nationals 2013, Kiltsi Lennuväli (korraldaja MTÜ Estonian Drag Racing Association)
*EMV II etapp – 13. juuli (vihma korral 14.juuli), koht ja korraldaja täpsustamisel
*EMV III etapp – 27. juuli Speedest Nightrace, Pärnu Lennuväli, (korraldaja MTÜ Mootorispordi Arendamise Keskus)

Hetkel käivad läbirääkimised ka neljanda etapi korraldamise teemal, kuna aga ühtegi kindlat lubadust anda ei saa, teeb Kiirendusvõistluste Alakomitee võimaliku neljanda etapi üksikasjad teatavaks lähinädalatel. Ka tehakse peagi avalikuks minimaalsed muudatused tehnilistes reeglites ning klassijaotuses.

Euroopa, Soome ja Läti 2013 meistrivõistluste kalendrid on samuti kinnitatud ning nähtaval EDRA koduleheküljel, võistluste lingi all või kalendris.