Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data02/virt28344/domeenid/www.edra.ee/htdocs/wp-content/themes/entermag/entermag.template#template on line 43
05/12/2022

Estonian Drag Racing Association

Drag Racing – sports that takes more than one ball …

EDRA alustab koostööd EDRS-iga

Photo by: Viljar Mäesepp
Photo by: Viljar Mäesepp

EDRA toob 2016 aastal Eestisse osakese European Drag Racing Series (EDRS) sarjast. Kokkulepped kahe organisatsiooni vahel on juba sõlmitud. Lõplikku kinnitust ootavad veel siin sõitvate EDRS-i klasside jaotus ning mõned pisiasjad.

 
EDRS sari on FIA European Drag Racing Championship kõrvale loodud üleeuroopaline võistlussari, kus on erinevalt FIA pro klassidele võimalus võidu sõita kõikides tuntud “sportsman” klassides. Meistrivõistluste arvestust peetakse kategooriates, mille kiirusindeksid alagavad 14 sekundist ja lõpevad EDRS PRO sarja Pro Mod ja Top Doorslammer klassidega. Kõik klassid jagatakse korraldajate vahel, võttes arvesse radade kiirusindeksid ja muid tegureid. Kokku on 2016 hooajal EDRS-i puudutavaid võistlusi üle 30. Eesti on Rootsi, Soome, Norra ja Taani järel viies euroopa riik, kes sarja korraldajate ringiga liitunud on.

 
Sarja peakoordinaator Asa Kinnemar on öelnud, et ootab seda koostööd suure huviga ning peab seda sarja laienemise seisukohalt väga tähtsaks sammuks.

 
EDRS-i osavõistlus jõuab Haapsalu, Kiltsi lennuväljale 2-3 juulil, kui toimub samas ka Eesti meistrivõistluste etapp.

Rohkem infot EDRS sarja kohta leiate kodulehelt www.speedgroup.eu