Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data02/virt28344/domeenid/www.edra.ee/htdocs/wp-content/themes/entermag/entermag.template#template on line 43
05/12/2022

Estonian Drag Racing Association

Drag Racing – sports that takes more than one ball …

Blåkläder EDRA Nationals toob Eestisse populaarse Skandinaavia võistlussarja

Juba kolmandat aastat kuulub Estonian Drag Racing Association-i poolt korraldatud kesksuvine “Blåkläder EDRA Nationals” kiirendusvõistlus Põhja-Euroopa ja Skandinaavia suurima sarja Summit EDRS Racing võistluskalendrisse. Kui varasematel aastatel võõrustati suure sarja klasse vastavalt sellele, mida meie rajaolud ja muud tingimused on lubanud, siis sellel aastal oleme tegemas väiksemas mõttes ajalugu. Oma staatuselt nii suurt võistlust pole Baltikumis veel kunagi peetud.

Rootsis baseeruv Summit EDRS Racing korraldaja-organisatsioon Speedgroup valis kõikide sarja korraldajate ja radade seast välja 12 sobilikku ning tegi neile ettepaneku võõrustada sellel hooajal ka uut ja kuninglikku “Summit Racing Pro ET Super Series” võistlust. Üheks väljavalituks oli ka Estonian Drag Racing Association ja nende 7.-8. juulil Kiltsi lennuväljal toimuv “Blåkläder EDRA Nationals” kiirendusvõistlus.

“Summit Racing Pro ET Super Series” sari sõidetakse 12-l erineval rajal ja võistlusel üle Põhja-Euroopa. Igalt võistluselt selgub üks nn. tšempion, kes läheb seda võistlust ja rada esindama suurele finaalvõistlusele Tierp Arenal 23.-26. augustini.

Võistluse käik

Võisteldakse kõige klassikalisemas bracket-stiili võidusõidus. Autod, mis sellele võistlusele kvalifitseeruvad, peaksid veerandmiilisel võistlusmaal sõitma mitte kiiremini kui 9 sekundit ja mitte aeglasemalt kui 15 sekundit. Eestis tuntud Sportsman ET ja Pro ET klassides käib kvalifitseerumine parima reaktsiooniaja järgi. EDRS Pro ET klassis aga pannakse kvalifikatsiooni paremus paika oma dial in-ile kõige lähemale sõitnute järgi. See on ka ainus erinevus, mis suure sarja ja meie oma Pro ET reegleid eristab. Lihtsamalt lahti seletades peaksid sõitjad oma dial in-id sõiduki akendele kirjutama juba kvalifikatsioonide ajal ning püüdma siis sellele võimalikult lähedale ka sõita. Kvalifikatsioonides starditakse koos ehk stardifoor jookseb mõlemale rajale ühtemoodi. Eliminaatorites starditakse juba vastavalt oponentide dial in-ide vahele. Eliminaatorisse pääsevad kõik kvalifikatsioonis osalenud autod. Eliminaatorid sõidetakse FIA Sportsman eliminaatoritabeli järgi.

Rahalised auhinnad

Esimest korda üle pika aja on Skandinaavias elustatud võistlussari, kus nn. sportsman-kategoorias jagatakse rahalisi auhindu. Selleks, et rahaliste auhindadega lõppvõistlusele jõuda, on esmalt vaja ära võita kohalik eelvõistlus. Ka suurel finaalvõistlusel pääsevad eliminaatoritabelisse kõik kvalifikatsioonis osalenud võistlejad, seega tühjade kätega ükski lõppvõistlusele pääsenud sõitja tagasi ei tule. Auhinnad ja auhinnaraha jagunevad järgmiselt:

– Esimese ringi kaotaja saab 250 dollari suuruse auhinnatšeki, mida saab kas kohapeal või hiljem kasutada Summit Racing veebipoes.
– Veerandfinaali kaotajad saavad kõik rahalise auhinna, mille suuruseks on 500$
– Poolfinaali kaotajad saavad rahalise auhinna summas 1000$
– Finaali kaotaja auhinna summaks on 2000$
– Üldvõitjat premeeritakse rahasummaga, milleks on 4000$

Kohalik eelvoor Blåkläder EDRA Nationals võistlusel

Et osaleda “Summit Racing Pro ET Super Series” klassis, tuleks huvilistel end registreerida võistlusele kodulehel http://autosport.ee/dragreg/?page=22&. Osaleja peab omama kehtivat rahvuslikku kiirenduse litsentsi või kohalikku rahvaspordikaarti. Osalustasu “EDRS Pro ET” klassis on 60 eurot. Selles klassis osalev võistleja võib sama autoga samal võistlusel praralleelselt osaleda ka Eesti karikasarja või EMV klassides.

Kuna tegemist on lahtise võistlusega, on samasse klassi oodata võistlejaid ka naaberriikidest, kes ka pääsu lõppvõistlusele väga ihaldavad. Seega ootab Estonian Drag Racing Association sellesse võistlusklassi hulgaliselt osavõtjaid just meie oma Eesti kiirendusvõistlejate seast, et oleks suurem võimalus, et lõppvõistlusel esindab Eesti võistlust ja Eesti rada just meie oma võistleja.

Blåkläder EDRA Nationals 2018 toimub 7.-8. juulini Haapsalus, Kiltsi lennuväljal. Lisainfo www.edra.ee