Võistlemiseks vajalikest litsentsidest lähemalt

Võistlemiseks vajalikest litsentsidest lähemalt

Võistlemiseks vajalikest litsentsidest lähemalt

📅06 juuni 2015, 19:55

documentsViimasel ajal oleme saanud tagasisidet, et kiirendusvõistlusest osavõtmiseks vajalike litsentside teema on keeruline. Siinkohal räägiks üle, mis klassis mis litsents on vajalik ning kust seda saab.

Ühtegi litsentsi ei ole vaja Test&Tune klassis. See klass on mõeldud selleks, et oma autot testida ning teada saada auto võimed st aeg ning lõppkiirus. Võistlust kui sellist selles klassis ei ole ja võitjat ei selgitata. Toimuvad ainult ajasõidud.

Karikasarja klassides (Street A ja Street B) on vajalik rahvaspordi võistlejakaart. Hooajalist rahvaspordi võistlejakaarti (30€) saab teha EAL-s (Eesti Autospordi Liidus) http://autosport.ee/voistlejakaardi-taotlemine. Võistlustel kohapeal on võimalik teha ka ühekordset võistlejakaarti (20€).

Juunior bracket klassis on võistlemisel kohustuslik omada noortelitsentsi (30€) ning seda saab teha AINULT EAL-s http://autosport.ee/litsentsi-taotlemine
Eesti meistrivõistluste mootorrataste klassides (Street bike ja Probike) on kohustuslik sõitjalitsents. Ühekordset sõitjalitsentsi (25€) saab teha võistlustel kohapeal ning hooajalist (75€) saab teha EMF-s (Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioonis) http://www.msport.ee/litsents/

Eesti meistrivõistluste autode klassides (SET/PET, ST/MOD, SC, OL) on kohustuslik omada nii klubilitsentsi ehk registreerijalitsentsi kui ka EAL-i sõitjalitsentsi. Klubilitsentsi pakuvad EALi liikmesklubid nt EDRA, BHRA, Erkisport, Saksaauto motoklubi jne. Selle saamiseks tuleb juba konkreetse klubi poole pöörduda. EAL-i sõitjalitsentsi on võimalik teha ühekordset (40€) või hooajalist ning hooajaline on kas rahvuslik (60€) või rahvusvaheline (240€) http://autosport.ee/litsentsi-taotlemine. Juhime siinjuures tähelepanu et EALi sõitjalitsentsi, nii ühekordset kui ka hooajalist saab teha AINULT EAL-s st võistlustel kohapeal seda võimalik teha ei ole.

Litsentsv1