Eesti kiireim mees läheb 6 sekundi aega püüdma

Eesti kiireim mees läheb 6 sekundi aega püüdma

Eesti kiireim mees läheb 6 sekundi aega püüdma

📅06 september 2013, 12:05
Viljar Mäesepa Nissan 300zx

Viljar Mäesepa Nissan 300zx

21-22 septembril toimub Rootsis, Kjula Dragway nimelisel kiirendusrajal hooaja viimane tõsine mõõduvõtmine, kuhu plaanib oma isiklikku rekordit püüdma minna ka Eesti kiireim mees Viljar Mäesepp.

 

 

Lõppeva hooaja jooksul on VKM Racing Team vaevelnud tehniliste probleemide käes. Olenemata sellest suutis Mäesepp lõppenud hooajal Soome Super Pro Street klassis kokkuvõttes kolmandaks tulla. Paraku pole aga suudetud lüüa soovitud ja ihaldatud 6 sekundi piiri. Kjula Dragway-l, toimuv Pistonhead Slight Return – Night of Fire nimeline võistlus oleks seega viimane võimalus sellel hooajal isiklik rekord saavutada.

 

Mäesepa sõnul on nad võimeliseld maagilise 6 sekundi piiri alistama juba esimes sõidus, kuid seda vaid juhul, kui seesama müstiline süüteprobleem, mis viimastel võistlustel takistuseks on saanud, on nüüd kõrvaldataud. Probleemi olemasolu või puudumist kahjuks pole võimalik testida mujal kui rajal.

 

Viljar Mäesepp sõidab `93 aasta Nissan 300zx-ga, millel üle 2000 hobujõu tootev 3,7 liitrine strokermootor. Käesoleva auto võistlusmasinaks ehitamine algas 2011 aastal. Esmakordselt rajal võis seda sõidukit näha aastal 2012, kui võeti ka kohe Soome meistritiitel klassis Outlaw. Mäesepa sinine parim tulemus on 7,22 sekundit ja 306.8 km/h. See teeb temast ka hetkel kiireima Eestlase.

 

Kjula Dragway-l võistleb VKM Racing Team kohalikus Super Pro Street klassis, mille indeksiks 6,6 sek. EDRA.ee hoiab huvilisi jooksvalt meie meeste tegemistega kursis.